Mesaj Gönder!

SeçkinSoft Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Seçkinsoft Kurye Otomasyon Programı (Zimmet Seçimi)
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!

Ok kurye programında Zimmet işlemi esnasında Kurye / Acente / İadeye yönlendirilmesinden sonra entere bastığımızda Ekrandaki bilgiler zimmet ekranına aktarılır.

Ok Kurye / Acente / İadeye yönlendirilmesi ekranında aramak istediğimiz alanda seçmek istediğimiz İsmi girerken program içerdeki biligilerden yazdığımız ismi süzerek listeler.Ve boylece secmek istediğimiz Kurye / Acente / İadeyi kolayca bulabiliriz.

kurye programı Zimmet Ekranına yönlendirme sırasında Ekranda seçili olan kayıtın Bilgiler(Dağıtım Şekli,Dağıtım Ücretlendirmeleri,Gönderi Tipi zimmet ekranına gecer

kurye programı Sistemdeki Barkodlar 13 karakterden olusmus durumdadır Zimmet leme yapılcak evrağın ilk 8 karakter sistemdeki işemrini kalan 5 karakteri ise o işemrine baglı üründetaylarını gösterir.Bir örnek vermek gerekirse 3401000102100 barkodunun 34010001 kısmı işemri 02100 kısmı ise o işemrinin kayıt detayını gösterir böylece hangi barkod hangi işemrine bağlı görebilir takip edebiliriz.

Seçkinsoft Kurye Otomasyon Programı (Zimmet Ekranı)
kurye programıKurye Dağıtım Otomasyonunda Zimmet işlemi ekranında bilgiler Kurye veya Acentelerin üzerine zimmet işlemi yapılır ve bu acentelere daha sonra döküm alınarak cıkıs listesi acente veya kuryeye verilir.Daha sonra kurye veya acente evrakların dagıtımını yaptıktan sonra teslim bilgilerini çıkış formuna doldurarak merkeze gönderir yada getirir.Bu listelerden alınan teslim bilgileri sisteme barkod numaralarından bulunarak işlenir bu işlenen bilgilerde tamamlanınca müsteriye teslim rapor gonderilir.

Toplu Dağıtım Otomasyonu Zimmet işleminde Kuryeye otomatik olarak bir cıkıs numarası verilir.Daha sonra teslim girişi işlemi sırasında bu cıkıs numarası uzerinden bilgiler sisteme sırayla ve kolayca girilir.Eger evraklar bir kuryenin üzerine cıkıcaksa okuryeye ait cıkıs bolgesi secilmelidir.Arzu edilirse mevcut zimmetleme işlemi bittiğinde baska bir cıkıs nosuna yeni bir zimmet açılabilir bu işlem için Yeni çıkış numarası al tuşuna basmak yeterlidir.

Toplu Dağıtım Otomasyonu Zimmet işlemi Barkod Numarası Grilip enter tusuna basarak yada barkodno seciliyken zimmetlenecek evrak okutularak sisteme girişi yapılır.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!

Toplu Dağıtım Otomasyonu Eğer Zimmetlenecek evrak ardışıksa mesela ardarda aynı barkodu takib eden evraklarınızı aynı kurye yazada acenteniz dağıtsın istiyorsunuz ozaman barkod okutmadan evvel barkod numarasını otomatik artır tuşunu secip enter tusuna basıp zimmetlediğinizde sistem ekrandaki barkod numaranızı otomatik olarak artırarark zimmetlemeye devam eder taki parmağınızı enter tuşundan çekene kadar sürer.

kurye programıEger Ardarda zimemtleyeceğiniz evrak sayısı oldukca fazlaysa barkod aralığı vererek zimmetle seceneğini secersiniz ve barkod nonun altında 2 barkod aralıgı verebileceginiz bir ekran göürnür bu iki aralıga barkod nosunu yazarsanız baslangıc ve bitis barkodu olarak 2 barkod aralıgındaki evrakların zimmeti sistem tarafından otomatik olarak yapılır.

kurye programıEger zimmetlediğiniz kayıt sayısını öğrenmek istiyorsanız toplam tuşuna basarak o an listede kac kayıt olduğunu öğrenebilirsiniz.

kurye programıEger zimmet işlemini bitirdiyseniz ve baska bir kurye yada acenteye zimmet yapmak istiyorsanız mevcut ekrandan çıkmadan yönlendir tuşuna basarak o an aktif olan kuryeyi degistirebilir ve yeni bir cıkıs numarası verek yeni bir zimmet işlemine başlayabilirsiniz.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!
Seçkinsoft Kurye Otomasyon Programı (Kurye Çıkış Formu)

Ok Eğer hepsini değiştir tuşuna basarsanız ekrandaki kayıtları başka bir kurye uzerine zimmetleyebilirsiniz.Bu durum genelde yanlıslıkla yapılan zimmetleri tekrar zimmet yapmamak icin geliştirilmiştir.

Dağıtım Programı Döküm işleminde ekranda zimmetlenen evrakların kurye üzerine zimmet işleminden sonra evrakların dağıtımını yapabilmesi için bir çıkış formu bastırılır.Bu çıkış formunda BarkodNo, Gönderen, Alıcı, teslimalan şahıs,Telefon ve imza detayları bulunmaktadır.Cıkıs formunun altında mevcut kayıtlara ait toplam detayları bulunmaktadır.

Dağıtım Programı Eğer iade evrakı zimmetlenecekse zimmetleme isleminden sonra iade listesi alınır ve bu listede iade detayları görüntülenir

Dağıtım Programı Eğer Hizmet Merkezleri Cıkıs Formu tuşuna basılırsa ekrandaki zimmetlerin kısa bir ozeti kac evrak ve hangi musteriye zimmetlenmis detaylarında görüntülenip raporlanabir.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!