Mesaj Gönder!

SeçkinSoft Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Seçkinsoft Kurye Otomasyon Programı (Bilgi Giriş Ekranı)
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!

Ok Seçkinsoft kurye otomasyonu Bilgi Giriş Ekranında öncelikle önceden açtığımız işemrini secmemiz gerekir.Bunun icin oncelikle işemri seç tuşuna basarak bugun acılan bir işemrimi yoksa daha evvelmi acılmıs olan işemrini sececeğimiz bir diyalog cıkar ve sectigimiz seçeneğe göre işemirleri otomatik olarak listelenir. Bilgi girişi yapcağımız işemrini seçtiğimizde ekrana seçilen işemirlerinin detayları (Dagıtım Sekli,Firma Adı vs..) gelir.

Ok Verial tuşuna bastıktan sonra Sistem daha önceden excel şablonu oralarak hazırlanmış dosya yolunu göstermemizi ister. Bu excel dosyasını sectiğimizde sistem bilgileri excel dosyasından alarak ekrana getirir.

Ok Bir başka veri giriş şekli ise elden tek tek alıcı isim,semt sehir girerek lokal olarak veri girmektir.Ama genelde çoklu bilgiler excel dosyasından veri girişi ekranına alınır ve sisteme aktarılır.

Ok Tek tek girişlerde kaydedilen bilgi sorunluysa yada yanlış girilirse seçili kaydı silebilir yada girilen bütün kayıtlar hatalı ise hepsini sil tuşuna basarak ekrandaki bütün kayıtlar silinebilir.

Seçkinsoft Kurye Otomasyon Programı (Lokal Veri Girişi)
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!

Ok kurye programında lokal bilgi girişi esnasında alıcı isim girildikten sonra entere bastığımızda alıcı soyisime geçilir alıcı soyisimide girdikten sonra önümüze semt seçim ekranı gelir.

Ok Semt seçim ekranında aramak istediğimiz semti seçmek için seçim alanı vardır burda seçmek istediğimiz semti girerken program içerdeki biligilerden yazdığımız semti süzerek listeler.Ver boylece secmek istediğimiz semti kolayca bulabiliriz.

Ok Semti bulup enter tuşuna bastığımız zaman ekrandaki semt bilgi giriş ekranına otomatik olarak kaydeder ve listeye eklenir. Eğer bütün evraklar tek bir semte dağılacaksa otomatik semt seçeneği seçilir ve ilk girilen semtten sonra program bu semti hafızasında tutar ve bundan sonraki bilgiler girildiğinde semt bolumunu es gecerek hafızasındaki semti otomatik atarak devam eder boylece sadece alıcı isim ve soy isim girerek hızlı veri girişi sağlanmış olur.

Ok Acıklama alanını seçersek program her isim soy isim girisinde bize birde bu kayita dair bir aciklama girmemizi isteyecektir.Son olarak kaydet tuşuna basarak bilgi sisteme alınır.