Mesaj Gönder!

SeçkinSoft Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Seçkinsoft Kurye Otomasyonu (Transfer Kayıt Sorgulama)
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!

kurye programı Seçkinsoft kurye otomasyonunda İşleme sokulan bilgiler çeşitl iacentelere ve şubelere zimmetlendikten sonra şube veri transferiyle gerek maille gerekse ftp transfer ile bilgiler gönderilir.

kurye programı Şube veya acentelere gönderilecek bilgiler transfer kayıt arama ekranından sorgulanır.Sogulama kriterleri olarak çok çeşitli isteğe yönelik sorgulama alanları mevcuttur.

kurye programı İşlem tarihi acente adı sube adı zimmet tarihi kurye cıkıs numarı kurye cıkıs bolgesi vs. gibi bilhgiler sorgulanıp ekrana gelen verilerden rapor hazırla tusuna basarak bilgi hazırlanır.

kurye programı Bilgi hazırlandıktan sonra İnternet transfer tuşuna basılarak ftp transfer ekranı açılır ve bilgi gonderilmek istenen acente ve şube seçilerek dosya gönder tuşuna basılır bu işlemden sonra bilgi sube veya acentenin alabilcegi şekilde transfer edilmiş olur

kurye programı Transfer edilen bilgi karşı tarafta acente veya sube tarafından kendi acente alanı secilerek gelen bilgiler listelenir ve secilen transfer dosya indir tuşuna basılarak sisteme indirilir.

Seçkinsoft Kurye Otomasyonu (Ftp Dosya Transfer Ekranı)

MotoKurye Şubeden gelen veriler için sistemde yeni iş al veya veri güncelle olarak 2 seçenek mevcuttur.İlk seçeneği sectiğinizde sisteme gonderilen transferdeki bilgiler alınır

MotoKurye Bu bilgiler alındıktan sonra direk okutma yapılarak kuryelere zimmet yapılır ve evrakların dağıtıma çıkması sağlanır.Dağıtıma çıkan evrakların zimmet ve teslim bilgileri dağıtım aşamasından sonra sisteme bilgi işlemler tarafından girilir.Girilen bilgilerin detayları transfer ile merkeze gönderilir.

MotoKurye Merkezde gelen bilgiler Ftp transferden indirildikten sonra veri güncelle tuşuna basarak güncellenir.Bu güncelleme işlemi sırasında mevcut evrakların teslim detayları zimmet bilgileri sistemdeki kayıtları barkod numarasına gore günceller ve dağıtılan evrakların hangi acentede hangi kurye uzerinde ne zaman teslim oldukları transfer sayesinde açıkca görüntülenir ve merkez tarafından analizi yapılır.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!
Seçkinsoft Kurye Otomasyonu (Transfer Dosyası Aktarımı)

MotoKurye Merkezde teslimi dolan bilgileri müşteriye rapor olarak gönderir yada web üzerindeki sql servera gondererek musterinin burdan sorgulayarak rapor almasını sağlar.Veri güncelleme sırasında 2 farklı esas vardır birincisi zimmet tarihi kontrolu ikincisi ise teslim tairhi kontrolüdür.

MotoKurye Zimmet tairih kontrolunde zimmet tarihine bakılarak en son zimmet edilen tarih esas alınarak transferden gelen tarih bilgisi sorgulanır ve her zaman en son gelen zimmet bilgisi sisteme yazılır.Bunu amacı bir evrak farklı subelere dağıtılmıs olabilir en son nerden bilgi gelirse sistemdeki zimmet bilgisini ezmemesi icin zimmet tarihi kontrolu yapılacaktadır.

MotoKurye Teslim tairih kontrolunde Teslim tarihine bakılarak en son Teslim edilen tarih esas alınarak transferden gelen tarih bilgisi sorgulanır ve her zaman en son gelen Teslim bilgisi sisteme yazılır.Bunu amacı bir evrak farklı subelere dağıtılmıs olabilir en son nerden bilgi gelirse sistemdeki Teslim bilgisini ezmemesi icin Teslim tarihi kontrolu yapılacaktadır.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!