Mesaj Gönder!

SeçkinSoft Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Seçkinsoft Kurye Otomasyonu (Web Transfer İşlemi)
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!

kurye programı Seçkinsoft kurye otomasyonunda Müşteriden alınan gönderiler sisteme atılıp kuryelere zimmetlenerek dağıtıma çıkarılır.

kurye programı Zimmetleme işlemi sırasında evraklar kuryenin dağıtım alanlarına gore sıralanarak listelenir ve bu sıraya göre barkodlar okutularak kuryeye zimmet yapılır bu işlemden sonra kuryenin teslim yapılan evrakları not alacagı bir cıkıs formu bastırılır kuryeye teslim edilir.

kurye programı Kurye aksam iş dönüsünde teslim ettiği evrakları sisteme girilmesi icin cıkıs listelerini bilgi işleme teslim eder bilgi işlemde bu bilgileri sisteme girer.

kurye programı Bu bilgiler sisteme girildigi zaman musteri dagıtım raporu ister bilgiler ister mail yoluyla istersede web transfer işlemiyle dağıtım şirketinin web sitesinden daha onceden bu bilgileri sorgulayacak musteriye verilen kullanıcı adı ve şifre ile sorgulanır ve musteriye bilgi verilir.Bu işlem neticesinde musteri hangi evragının dağıtıldığını hangi evragın dağıtımda oldugunu ve ne zaman dağıtıma cıktıgı rahat görüp analizini yapabilir.

Seçkinsoft Kurye Otomasyonu (Web Sorgulama Ekranı)

MotoKurye Program işleyiş şemasında web transferi önemli bir yerde durmaktadır çünkü müşteri teslim bilgilerine çoğu zaman web üzerinde erişip sorgulamak isteyebilir.Ve isteğine göre rapor alıp analiz yapmak isteyebilir.Buda Dağıtım firması açısından musteri memnuniyeti sağlamaktadır.Web Transfer ekranında sorgulama kriterleri bulunmaktadır. web sql servera atılacak bilginin sorgu kriterleri bu ekranda belirlenmektedir.

MotoKurye Musteri detayları o musteri ait işemri detayları Proje acıklama bilgileri zimmet tarihi aralıgı vererek sorgulama ve teslim bilgisi dolu veya bosları sorgulayarak sql servera bilgi atma kriterleri bu ekranda belirlenir.Sorgulanan bilgiler Sql servera aktar tuşuna basarak web üzerinden sorgulanmak üzere web sitesinin sql server veritabanına aktarılır.

MotoKurye Sql servera atılan bilgiler İşemri ve barkod detayları olarak olarak aktarılır.Musteri kendisine verilen kullanıcı adı ve şifresini kullanarak web üzerinden girerek bilgilerini sorgular her müşteri sadece kendi bilgilerini sorgulayabilir.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!
Seçkinsoft Kurye Otomasyonu (Web Raporlama Ekranı)

MotoKurye Müşterinin sorgulayacağı bilgiler işemri bazında ekrana gelir ve seçmiş oldugu işemirlerini raporla tuşuna basarak seçmiş olduğu işemirlerini listeler ve bu işemrine ait kayıtlar detaylarıyla beraber listelenmeye başlar.

MotoKurye Listelenen kayıtların detayında toplamda kaç kayıt olduğu ve kayıtların barkod numaraları,alıcı firma bilgileri,AlıcıAdı ve Soyadı,Şehir,Semt,İşlem Sonucu kısımları listelenmektedir.

MotoKurye İşlem sonucu kısmında evrak Teslimmi,İademi,HaberFormumu bırakıldı,Yoksa şube uzeirnde zimmetli bekliyormu açıkca görüntülenebilir ve barkod numarasının detay kısmında eğer o barkodla ilgili hatalı bir durum varsa bir iletişim formu açılarak dağıtım firmasına bilgilendirme maili gönderilebilir.

MotoKurye Listelenen Kayıtlar istenirse direk printera aktarılabilir.Yada Excele aktarılıp kayıtlar uzerinde istenildiği gibi değişiklik yapılması sağlanılabilir.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!