Mesaj Gönder!

Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Seçkinsoft Kurye Otomasyon Programı (İşemri Tanımları)
Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!

Ok Seçkinsoft kurye otomasyonu İşemri tanımları Ekranında Müşteriye İŞemir tanımlanarak daha sonra bu işemri özerinden müşteri gönderi bilgileri sisteme alınarak barkodlanır ve Gönderiler dağıtıma çıkarılır.

Ok Ekle tuşuna bastıktan sonra Sistem otomatik bir işemri nosu verir daha sonraki işlemde ise bir müşteri seçilir ve ekrana cağrılır bu müşteriyi seçtiğimiz anda müşterinin Proje açıklamaları otomatik olarak Proje acıklama kısmına gelir burdan bu müsterinin daha onceden actığımız proje açıklamalrından birini seçeriz seçildikten sonra proje açıklama bilgileri ekrana otomatik olarak dolar.

Ok İşemri ekranında Müşteriye ve işemrine göre arama yapılabilir ve bu şekilde işemrileri süzülebilir.Fatura Kesilmeyen İşemirleri görüntülenmek istenirse bu secenegide secmemiz gerekir.

OkKilit Tuşu ise evraklar dağıtımda olduğu sırada eğer dağıtım durdurulursa işemri kilitlenir ve bu andan itibaren bu işemrine bağlı hic bir kayıt zimmet yapılamaz ve dağıtıma çıkarılamaz!

Kurye Otomasyon Programı (İşemri Fiyatlandırma)

Ok Evraklar Zimmetlenip dağıtıma cıkarıldıktan sonra bilgiler transfer edildiğinde Evrakların dağıtım alanına göre(Sehir ici,Sehir Dışı Kargo Posta vs.)Toplamları işemri ekranına Hesapla tuşuna basıldıktan sonra otomatik olarak kaydedilir.

Ok Yan taraftaki ekranda Soru işareti olan tuşlara basıldığı zaman evrakların Sehir icindemi dısındamı kargodamı postadamı hangi Acente üzerinde oldukları otomatikman hesaplanarak evrak sayılarıyla hesaplanarak gösterilir.Daha sonra diğer evrak tipleride Tuşlarına basılarak tek tek seçilip görüntülenebilir. ndirilebilir yada çeşitli formatlarla (excel,pdf,csv vs.) aktarım

Ok Faturalaştır tuşu Ekrandaki biligiler doldugu anda yani evraklar teslime çıktıgı anda teslim olduktan osnra müşteriye fatura çıkartmaya yarar bu tuşu basılınca birim fiyatları toplam adetlerle carpılıp hesaplandıktan sonra bir maliyet raporu çıkarılarak müşteriye gönderilir.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!
Kurye Otomasyon Programı (İşemri Acente Maliyet Analizi)

Ok Bu ekranda ise evraklar dağıtım yapıldıktan sonra sisteme teslim bilgileri girildiginde.Müşteriye verilen Fiyatlarla(Sehir içi Sehir Dısı,Kargo,Posta vs) Kurye firmanızla çalışan Acente veya kuryelerin fiyatları kıyaslanarak işemri bazında kıyaslama yapılarak maliyet analizi hesaplanabilir ve ortaya çıkan net kar hesaplanabilmektedir.

Ok Hesaplama işlemleri sistemdeki evrakların teslim kriterlerinin dolu olduğu anda hesaplanır yani teslim olmayan bir evrak kıyaslama raporuna giremez görüntülenemez.indirilebilir yada çeşitli formatlarla (excel,pdf,csv vs.) aktarım yapılabilir.

Ok Sorgulanan İşemri Ekrandan daha sonra printera yada excel dosyasına raporlanarak arşivlenebilmektedir.Bu raporlama İşemrinin faturası kesileceği zamanda butun teslim detaylarının sisteme girileceği sırada kullanılması gerekir sonuc olarak teslim olmayan bir gönderinin hesaplamaya katılması beklenmemelidir.

Resmi Büyütmek İçin Tıklayın!